Ecommerce

Pomagamy naszym klientom
w prowadzeniu sprzedaży on-line zgodnie z prawem

Kancelaria z nowoczesnym podejściem do prawa e-commerce

Czy prowadzenie biznesu e-commerce jest możliwe bez pomocy prawnika?

Sprzedaż przez Internet należy do najszybciej rozwijających się sektorów biznesu - stanowi dziś obszar handlu, którego znaczenia nie sposób pominąć. Cały rynek ecommerce wart jest miliardy dolarów i stwarza szerokie pole do działania zarówno dla potentatów o wieloletnim doświadczeniu, jak i małych, dopiero debiutujących sklepów.

Co istotne, w pewnym zakresie obowiązki wszystkich sprzedawców - od mikrofirm, aż do największych platform e-handlu - są zbliżone. Wszyscy muszą zadbać m.in. o kwestię odpowiedniej ochrony wrażliwych danych kupujących, a także przestrzegać praw klientów, choćby związanych ze zwrotami i reklamacjami. A dynamiczny rozwój branży przekłada się również na częste nowelizacje przepisów - niektóre spośród nich oznaczają dla rynku niemałą rewolucję.

Ecommerce

Specjaliści e-commerce

Obsługa prawna sklepów internetowych należy do usług stale realizowanych przez specjalistów Kancelarii Hauslag W-D | G.

Świadczymy kompleksowe doradztwo na każdym etapie istnienia sklepów i platform e-commerce - zarówno w zakresie tworzenia dokumentacji i doradztwa dla biznesów rozpoczynających działalność, jak i w formie stałej opieki nad podmiotami już funkcjonującymi na rynku. Pomagamy również w rozstrzyganiu sporów prawnych z kupującymi oraz podmiotami z otoczenia sklepu internetowego.

Tomasz Wolny-Dunst

Tomasz
Wolny-Dunst

Oferta kancelarii

Opracowanie dokumentów (regulaminy) sklepów internetowych

Indywidualne projekty

Opracowujemy indywidualne treści regulaminów na potrzeby sprzedaży towarów i usług - w tym również innowacyjnych - przez Internet.

Audyty regulaminów

Na życzenie klienta przeprowadzamy audyt istniejącej dokumentacji pod kątem prawidłowości jej zapisów i zgodności z aktualnymi przepisami, a także rekomendujemy zmiany.

Reprezentacja przed UOKiK

Reprezentujemy przedsiębiorców przed organami administracji, m.in. w sytuacji zakwestionowania treści ich regulaminów przez UOKiK.

Aktualizacja dokumentów

Na życzenie klientów systematycznie aktualizujemy treści prawne na stronach sklepów on-line, np. w związku z nowelizacjami przepisów bądź wewnętrznymi zmianami w przedsiębiorstwie.

Polityka prywatności i ochrona danych osobowych

Audyt potrzeb

Analizujemy wszystkie sytuacje, w których sklep internetowy przetwarza dane osobowe Internautów oraz rekomendujemy metody ich ochrony.

Projekty dokumentów

Opracowujemy projekty treści polityki prywatności z uwzględnieniem wszystkich form i celów pozyskiwania danych od klientów / użytkowników.

Przetwarzanie danych

Specjaliści kancelarii pomagają przedsiębiorcom w wypracowaniu prawidłowych praktyk i reguł przetwarzania danych osobowych.

Nadzór nad akcjami marketingowymi

Zapewniamy obsługę prawną akcji promocyjnych sklepów internetowych, m.in. w zakresie organizacji konkursów oraz loterii.

Spory z klientami (zwroty, reklamacje)

Analiza regulaminu

Przeprowadzamy weryfikację regulaminu sprzedaży pod kątem poprawności zapisów o obsłudze zwrotów i reklamacji.

Porady prawne

Analizujemy przypadek zgłoszony przez klienta i oceniamy, czy żądania kupującego są uzasadnione i powinny zostać uznane przez sklep.

Redakcja dokumentów

Opracowujemy i dostarczamy klientom wzory pism niezbędnych w toku obsługi procesu reklamacji (w tym odmowę uznania reklamacji).

Reprezentacja przed sądem

Reprezentujemy klienta na etapie przedsądowym sporu oraz (jeśli polubowne rozwiązanie nie jest możliwe) na drodze sądowej.

Klauzule niedozwolone

Weryfikujemy, czy w dokumentach sklepu internetowego nie znajdują się klauzule niedozwolone przez UOKiK.

Dyrektywa OMNIBUS

Pomagamy właścicielom sklepów internetowych i platform handlowych w dopełnieniu wszystkich obowiązków związanych z Dyrektywą OMNIBUS.

Ochrona własności intelektualnej

Wspieramy klientów w sprawach dotyczących kradzieży własności intelektualnej (nazwy i logo marki, projektu sklepu, opisów oraz zdjęć produktów).

Sprzedaż sklepu

Doradzamy, jak zgodnie z prawem przeprowadzić transakcję sprzedaży sklepu i zapewnić bezpieczeństwo danych dotychczasowych klientów.

Dostarczamy konkretne narzędzia i udzielamy porad prawnych właścicielom sklepów internetowych oraz platform handlowych

Aktualna wiedza

Zapewniamy nieustanny, profesjonalny nadzór nad zmianami prawa - analizujemy zarówno nowelizacje przepisów, jak również ich projekty.

Kompleksowa opieka prawna

Zapewniamy klientom wsparcie w obszarach kluczowych dla ich działalności: sprzedaży on-line oraz ochronie danych osobowych.

Zrozumienie branży

Dzięki stałej współpracy z firmami z branży e-commerce znamy jej specyfikę i rozumiemy wyzwania, które stoją przed nimi.

Długofalowa współpraca

Budowa i utrzymanie pozycji sklepu internetowego na rynku to długofalowy proces - towarzyszymy przedsiębiorcom na każdym jego etapie.

Co o współpracy z Kancelarią Hauslag W-D | G mówią klienci?

Każdą decyzję dotyczącą kształtowania i rozwoju oferty podejmujemy z myślą o klientach. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają opinie oraz informacje zwrotne. Zobacz, jak klienci postrzegają współpracę z naszą kancelarią. (Przedstawione opinie zamieszczone zostały na Profilu Firmy w Google i nie były weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od osób, które skorzystały z oferty)

Bardzo dziękuję Panu Tomaszowi Wolny -Dunst oraz Tomaszowi Witt za błyskawicznie przeprowadzoną sprawę, za ich zaangażowanie i super kontakt. Sprawa załatwiona w niespełna tydzień dzięki czemu miałam spokojny urlop. Polecam z całego serca.

Aga Czech

Polecam bardzo kancelarii pana Tomasza oraz jego samego ponieważ bardzo pomógł mi w mojej bardzo trudnej sprawie o podział majątku praktycznie myślałem że zostanę z niczym jednak dzięki pracy pana Tomasza byłem równym uczestnikiem w podziale majątku jest to człowiek pełen zaangażowania i pełni profesjonalny w tym co robi pan Tomasz został mi przydzielony z urzędu tym bardziej jestem pełen podziwu bo już miałem prawie dobrze urzędu i szczerze mówiąc byłem zawiedziony ich zaangażowaniem A to jestem naprawdę bardzo bardzo Mile zaskoczony Pan Tomasz na każdym etapie sprawy bardzo chętnie mi pomaga tłumaczył jakie mamy możliwości jestem pełen podziwu polecam każdemu tą kancelarię i pana Tomasza jeszcze raz dziękuję Kancelarii jaki zarówno osobiście dziękuję panu Tomaszowi za jego zaangażowanie i pomoc

Robert Krasiński

Kancelaria wywalczyła odszkodowanie za duże opóźnienie w locie Lufthansy. Wprawdzie trwało to trochę, ale zakończyło się powodzeniem. Zachęcam do korzystania z AirHelp, żeby linie lotnicze nie ignorowały swoich pasażerów. Dziękuję bardzo.

Grażyna Karaś

Profesjonalnie, skutecznie i kompleksowo. To w największym skrócie o kancelarii. Pomoc i wsparcie na każdym etapie sprawy. Zawsze odpowiedzą i doradcą w choćby najbardziej błahych tematach. Czuć, że dbają o dobro swojego klienta.

Piotr Bojke

Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Google

Służymy wsparciem i doradztwem z zakresu prawa e-handlu. Jak możemy pomóc Tobie?

W sprawie pytań oraz konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny:

lub poprzez formularz:

Formularz kontaktowy

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

W czym możemy Ci pomóc?