Zakładanie i przekształcenia spółek

W jakiej formie organizacyjno-prawnej można prowadzić spółkę?

W polskim prawie istnieją dwa główne rodzaje spółek: osobowe i kapitałowe. Do spółek osobowych należą: spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa oraz spółka komandytowo - akcyjna. Natomiast spółki kapitałowe to: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, a także spółka akcyjna oraz (wprowadzona stosunkowo niedawno) prosta spółka akcyjna. Działalność wszystkich wymienionych rodzajów przedsiębiorstw regulowana jest przez Kodeks spółek handlowych.

W kancelarii Hauslag W-D | G:

  • Dokładnie analizujemy planowany charakter i zakres działalności klienta.
  • Na podstawie analizy wskazujemy, która forma organizacyjno- prawna spółki będzie najkorzystniejsza dla realizacji założonych celów biznesowych.
  • Sporządzamy projekt umowy spółki, uwzględniający wszystkie kwestie istotne dla klienta (w tym dotyczące szczególnych uprawnień wspólników).
  • Przygotowujemy dokumentację niezbędną do zarejestrowania spółki oraz reprezentujemy klienta przed KRS.
  • Udzielamy klientom wszelkich porad prawnych podczas przygotowań do przekształcenia spółki.
  • Na życzenie klienta, zapewniamy kompleksowy nadzór nad procesami przekształcenia spółki - od opracowania planu i zapewnienia doradztwa strategicznego, po dopełnienie formalności.
Zakładanie i przekształcanie spółek

Co o współpracy z Kancelarią Hauslag W-D | G mówią klienci?

Każdą decyzję dotyczącą kształtowania i rozwoju oferty podejmujemy z myślą o klientach. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają opinie oraz informacje zwrotne. Zobacz, jak klienci postrzegają współpracę z naszą kancelarią. (Przedstawione opinie zamieszczone zostały na Profilu Firmy w Google i nie były weryfikowane pod kątem ich pochodzenia od osób, które skorzystały z oferty)

Polecam bardzo kancelarii pana Tomasza oraz jego samego ponieważ bardzo pomógł mi w mojej bardzo trudnej sprawie o podział majątku praktycznie myślałem że zostanę z niczym jednak dzięki pracy pana Tomasza byłem równym uczestnikiem w podziale majątku jest to człowiek pełen zaangażowania i pełni profesjonalny w tym co robi pan Tomasz został mi przydzielony z urzędu tym bardziej jestem pełen podziwu bo już miałem prawie dobrze urzędu i szczerze mówiąc byłem zawiedziony ich zaangażowaniem A to jestem naprawdę bardzo bardzo Mile zaskoczony Pan Tomasz na każdym etapie sprawy bardzo chętnie mi pomaga tłumaczył jakie mamy możliwości jestem pełen podziwu polecam każdemu tą kancelarię i pana Tomasza jeszcze raz dziękuję Kancelarii jaki zarówno osobiście dziękuję panu Tomaszowi za jego zaangażowanie i pomoc

Robert Krasiński

Kancelaria wywalczyła odszkodowanie za duże opóźnienie w locie Lufthansy. Wprawdzie trwało to trochę, ale zakończyło się powodzeniem. Zachęcam do korzystania z AirHelp, żeby linie lotnicze nie ignorowały swoich pasażerów. Dziękuję bardzo.

Grażyna Karaś

Kancelaria wywalczyła odszkodowanie za dosyć spore spóźnienie lotnicze co prawda trzeba było trochę poczekać wiadomo procedury jeszcze akcja COVID nie sądziłam ze się uda a jednak :)
Jesteście godną polecenia firmą
Polecam każdemu
Dziękujemy

Joanna Paskiewicz

Profesjonalnie, skutecznie i kompleksowo. To w największym skrócie o kancelarii. Pomoc i wsparcie na każdym etapie sprawy. Zawsze odpowiedzą i doradcą w choćby najbardziej błahych tematach. Czuć, że dbają o dobro swojego klienta.

Piotr Bojke

Opinie użytkowników pochodzą z serwisu Google

Służymy wsparciem i doradztwem z zakresu prawa spółek i prawa korporacyjnego. Jak możemy pomóc Tobie?

W sprawie pytań oraz konsultacji prosimy o kontakt telefoniczny:

lub poprzez formularz:

Formularz kontaktowy

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

W czym możemy Ci pomóc?